Z ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Barczewie.

Ostatnia sesja chyba pobiła rekord czasowy, trwała od 11.oo do 19.oo (!). Fakt, dużo punktów, ale my w Radzie Powiatu zdecydowanie większość tematów problematycznych omawiamy na komisjach. Oczywiście jest czasami ostra wymiana zdań, zwłaszcza jeżeli chodzi o drogi, bo każdy chce do swojej gminy, a w gminach są jeszcze miejscowości itd, czasami też nie jest miło, ale jeżeli jest skarga na Starostę, to najpierw na komisji prosimy o ustosunkowanie się do skargi osoby zainteresowane, wysłuchujemy, dyskutujemy  i na sesję mamy gotowe stanowisko. Zdarza się , że są dodatkowe pytania na sesji, ale trwa to ok. 5-10  minut , nie półtorej godziny! Oczywiście  jestem zwyczajowo do końca prawie każdej Sesji Rady Miejskiej w Barczewie i najczęściej  jako jedyna osoba na widowni .

Trwam jednak z szacunku do samorządowców, bo to właśnie oni decydują o jakości naszego wiejskiego życia. A dobrze wiedzieć co w trawie piszczy.

I tak:

1. Podatek  rolny bez zmian, za 1 m2 budynku mieszkalnego od 1 stycznia 2018 – 77gr,    w 2017 było 75 gr. Pozostałe liczby u Krysi Mańkowskiej.

2 .Jest pozwolenie na budowę kanalizacji w Kaplitynach Środkowych. Czekamy na tzw. IV rozdanie funduszy unijnych ( w grudniu). Bardzo liczę na Andrzeja Maciejewskiego , Przewodniczącego naszej Rady, który był pomysłodawcą , aby do Nikielkowa dołączyć nasze Kaplityny. Oczywiście nie chodzi o rozbiór Wójtowa, chodzi o wspólny program kanalizacyjny.

3. 66, 13 % mieszkańców Kaplityn segreguje śmieci !    Brawo Wy !

4. Droga w Kaplitynach Środkowych będzie RÓWNANA  i WAŁOWANA gdy przestanie padać, ponoć wczoraj miał być wykonawca i ocenić sytuację . Chociaż słyszałam też zdania mieszkających tam osób, że ,,to dobrze , że są takie dziury, bo chociaż wolno jeżdżą.”

O innych sprawach nie piszę , bo nie dotyczą Kaplityn, ale może powinnam np. opłata stała w barczewskim żłobku od 1 stycznia 2018 wzrasta z obecnych 200 zł do 350 zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>