Oczywiście o drogach.

Jak wyglądają drogi nieutwardzone o tej porze roku, wszyscy wiemy i widzimy. Droga gminna w Kaplitynach Środkowych kolejny raz ,,poszła” jako wniosek do budżetu Gminy Barczewo na 2018 rok ( zgodnie z Uchwałą Zebrania Wiejskiego z 13 września 2017 ). Teraz ruch po stronie Burmistrza, czy wstawi do budżetu. Jeżeli tak, to radni powinni przegłosować na listopadowej sesji Rady Miejskiej w Barczewie. Z całą pewnością etapami metr po metrze, kiedyś te 900 m będzie zrobione, ale…tak sobie myślę, czy jeszcze w październiku dużą delegacją ponownie nie spotkać się z Burmistrzem w Urzędzie. Może presja mieszkańców mieszkających przy tej drodze coś da. Musicie mi wierzyć , że Krysia Mańkowska robi co jest w jej mocy! Ale w Gminie są 32 takie sołectwa jak nasze i też mają takie beznadzejne drogi. Każdy radny ,,ciągnie” do siebie i to jest zrozumiałe, tym bardziej,że sama jeździ po tej drodze i też chciałaby nie niszczyć auta.

Dzisiaj dopiero Gmina podpisała umowę na  wyrównanie nieutwardzonych dróg , w tym naszej. Zdecydowanie za późno!  Trudno oczekiwać jeszcze złotej, polskiej jesieni i, że będzie sucho i wyrówna się i będzie super do wiosny ! !

Dla mnie skandalem jest , aby proponować radnej podpisanie wniosku, by równać drogę mimo stojącej wody i jeżeli po 3 dniach ,, naprawa” zamieni się w grzęzawisko, to nikt nie będzie miał pretensji do wykonawcy!  To jakiś dramat!

Ważna rzecz. Tę drogę niszczą też samochody wyjeżdżające z drewnem z lasu. Dzisiaj czytałam pismo, które otrzymała Krysia Mańkowska od Lasów Państwowych w Olsztynie, w którym jest napisane, że droga jest publiczna, że mogą po niej jeździć, że to nie Lasy tylko przewoźnicy dłużycy, ale dla dobrej współpracy z Gminą Barczewo naprawią ( zrozumiałam, że wg. własnego uznania) , ale do końca października będą jeszcze wozić, więc teraz równanie byłoby bez sensu.

Ręce mi opadają i nie wiem, czy to brak kompetencji, czy to bezmyślność, czy złośliwość.

P.S.

Na dobry sen :wyobraźcie sobie, że w centrum Kaplityn na drodze gminnej zrobiono studzienkę na wody opadowe ( bo zalewało drogę powiatową – pisałam o to przez 2 lata), która jest położona wyżej niż rynna która tą wodę doprowadza, czyli woda ma płynąć pod górkę?

Jutro sesja Rady Miejskiej. Nasza Radna ma przygotowane pytania związane z  drogą gminną w Kaplitynach Środkowych. CDN

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>